Abroll kontejnery – typy kontejnerů a jejich výhody

Abroll kontejner otevřený
Abroll kontejner otevřený

Abroll kontejnery jsou dnes ve střední Evropě (zejména v ČR, Německu a Nizozemsku) nejrozšířenější typ kontejnerů s uplatněním v kontejnerové přepravě. Proč? Jejich velkou výhodou jsou možnosti provedení, díky kterým jsou Abroll kontejnery vhodné na převážení odpadu, stavební suti i sypkých materiálů. Další plus pro tento typ kontejnerů je odvalovací systém. Na spodní straně kontejnerů jsou válečky, ty usnadňují manipulaci s kontejnerem a jeho přemístění na korbu auta či železniční vůz s i nákladem.

Abroll kontejnery jsou využívány v přepravním systému ACTS (Abroll-Container-Transport-System) a při přepravě nákladu na silnici i železnici.

Víte, jak se Abroll kontejnery vyrábí a jaké jsou jejich typy?

Ocelová konstrukce a silný plech

Otevřený (valníkový) kontejner
Otevřený (valníkový) kontejner

Kostru Abroll kontejnerů tvoří pevná svařená ocelová konstrukce. Samotné stěny a dno vyrábíme z plechu, síla plechu se liší na stěnách a dně. Zatímco stěny jsou z plechu o síle 3 mm, dno je silnější – 5 mm. Výška stěn se liší podle účelu kontejneru: kontejner na stavební suť je mělčí než například kontejner na odpad.

Velikost, konstrukce, podoba vrat a další vlastnosti Abroll kontejnerů se liší podle přání zákazníka na základě toho, k čemu má kontejner sloužit. Díky tomu je využití Abroll kontejnerů tak široké.

Otevřený a uzavřený kontejner

Uzavřené abroll kontejnery při přepravě
Uzavřené abroll kontejnery při přepravě

Abroll kontejnery, které se často nazývají i termínem odvalovací kontejnery, se liší

různými parametry: například výškou, objemem nebo umístěním háků. Základní dělení rozlištuje dva typy:

  • otevřené Abroll kontejnery
  • uzavřené Abroll kontejnery

Rozdíl mezi těmito dvěma typy je ve střeše. V uzavřených kontejnerech Abroll chrání náklad pevná nebo odklopná střecha, popřípadě plachta. To je vhodné k přepravě sypkých materiálů a nákladů, které potřebujeme chránit před vlivem počasí. U těchto kontejnerů se můžeme setkat také s názvem skříňový uzavřený kontejner.

Otevřené kontejnery Abroll jsou vhodné pro přepravu nákladů, které není třeba chránit před vypadnutím a vlivem počasí. Jedinou vhodnou variantou jsou pro materiály, kterým uzavřený prostor škodí a způsobuje hnití a plesnivění. V otevřených Abroll kontejnerech se přepravuje například stavební suť nebo komunální odpad. Otevřený abroll kontejner se také nazývá valníkový kontejner.

Další typy abroll kontejnerů

Plošinový kontejner
Plošinový kontejner
  • plošinový kontejner – tvoří ho plošina s jedním čelem
  • plachtový kontejner – tvoří ho plošina, dvě čela a místo stěny a stropu je odnímatelná plachta
  • cisternový (nádržkový) kontejner – skládá se z rámu a nádržky (tanku)
  • izotermický kontejner – dokáže udržet náklad při stálé teplotě

Celkem existuje přibližně 30 typů kontejnerů, využitelných v systému ACTS.

Výhody odvalovacího systému

Odvalovací systém je nejpodstatnější plus pro Abroll kontejnery. Díky systému válečků na spodní straně kontejnerů jsou Abroll kontejnery jasná volba pro kontejnerovou přepravu zvlášť při využití dvou typů přepravy (železniční a silniční). Z využití odvalovacího systému plynou následující výhody:

  • rychlost překládky – Stačí několik minut.
  • jednoduchost – K překládce je třeba jen jeden člověk.
  • nenákladnost – Překládka probíhá horizontálně, nejsou nutná speciální zařízení .

Abroll kontejner upravený podle vašich potřeb můžete mít už za několik týdnů. Spěcháte na jeho dodání? Podívejte se na naši nabídku kontejnerů skladem, které jsou dostupné ihned.

Sdílejte příspěvek:

Související Články